Ładowanie
Infolinia

58 762 07 77

Czujniki temperatury do stref zagrożonych wybuchem produkcji SIMEX!

10.07.2024 | Wydarzenia

Główny Instytut Górnictwa potwierdza, że nasze czujniki spełniają wymagania dyrektywy ATEX 2014/34/UE, a ich produkcję ocenił pozytywną certyfikacją ISO 80079.

Czytaj więcej

Pomiar zawartości wody w oleju

09.02.2024 | Artykuły

Chcemy zaprezentować państwu nową funkcję ProSens: Pomiar zawartości wody w oleju.

Czytaj więcej

Zastosowanie grzałek ceramicznych do cieplnej obróbki stali

10.01.2024 | Ogólne

Rola grzałek ceramicznych w procesach przemysłowych, szczególnie w cieplnej obróbce stali w elektrycznych piecach hartowniczych.

Czytaj więcej

Czujniki poziomu w niekonwencjonalnych aplikacjach wod-kan

24.10.2023 | Ogólne

W pierwszej publikacji z serii ciśnienie i poziom przedstawiamy hydrostatyczne czujniki poziomu oraz kilka niekonwencjonalnych sposobów ich wykorzystania w przemyśle wodno-kanalizacyjnym, gdzie czujniki te odgrywają kluczową rolę.

Czytaj więcej

Grzałki opaskowe w przemyśle chemicznym

31.08.2023 | Ogólne

Przedstawiamy grupę produktową, która jest kluczowa dla wielu procesów w przemyśle chemicznym – grzałki opaskowe.

Czytaj więcej

Przetworniki ciśnienia i poziomu Simex

27.07.2023 | Wydarzenia

Sukcesywnie rozszerzamy ofertę - odsłoniliśmy właśnie nasze nowe przetworniki ciśnienia i poziomu! Od teraz przy wielu globalnych aplikacjach będą mogli spotkać Państwo czujniki Simex, umożliwiające pomiary wspomnianych wielkości fizycznych.

Czytaj więcej

Grzałki patronowe w przemyśle

15.06.2023 | Artykuły

W ofercie Simex, oprócz szerokiego zakresu aparatury pomiarowej, znajdują się od pewnego czasu również grzałki przemysłowe. Wśród nich bardzo popularną grupę stanowią grzałki patronowe.

Czytaj więcej

MultiCon z modułem zasilania awaryjnego

02.06.2023 | MultiCon

Pamięć rejestratora MultiCon pozwala na jego samodzielną pracę przez długie miesiące, a przy 24 kanałach rejestrowanych co 1 min wystarczy na nawet 16 lat.

Czytaj więcej

Przemysłowe grzałki elektryczne

30.03.2023 | Wydarzenia

Na simex.pl zamieściliśmy nasze nowe grzałki elektryczne - przemysłowe elementy grzejne, stanowiące ważny element wielu linii technologicznych, gdzie niezbędne jest wygenerowanie wysokiej temperatury, m.in. przy procesach produkcji żywności czy przetwarzaniu tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

MultiCon w zabudowie walizkowej, zasilanie bateryjne

15.03.2023 | MultiCon

Rejestrator MultiCon w walizce z zasilaniem bateryjnym to rozwiązanie przeznaczone do pomiarów w trudnym energetycznie terenie, np. pozbawionym bezpośredniego podłączenia do sieci.

Czytaj więcej

Nowe presostaty już w ofercie!

28.02.2023 | Wydarzenia

Do naszej regularnej oferty dodaliśmy nowe urządzenia - presostaty, czyli czujniki kontrolujące poziom ciśnienia, wyposażone w przekaźnik. Presostat umożliwia działanie instalacji bez nadzoru człowieka, informuje również o stanach alarmowych i niebezpieczeństwach w instalacji.

Czytaj więcej

MultiCon w przenośnej zabudowie walizkowej

29.01.2023 | MultiCon

Wersję MultiCona w obudowie tablicowej można zabudować również w przenośnej walizce, tworząc mobilne centrum sterowania i rejestracji.

Czytaj więcej

SR45 - Pierwszy mieszany moduł wyjść sterujących dla MultiCon!

21.12.2022 | MultiCon

Wszechstronność regulatora MultiCon CMC w dużej mierze opiera się o liczbę możliwych konfiguracji sprzętowych. Teraz przedstawiamy pierwszy mieszany moduł wyjść sterujących!

Czytaj więcej

Czujniki temperatury dla przemysłu chemicznego

20.10.2022 | Ogólne

Przedstawiamy czujniki temperatury przeznaczone do pomiaru w przemyśle chemicznym. Mają zastosowanie głównie do pomiaru, monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji wszelkich substancji chemicznych: od pestycydów i produktów petrochemicznych, po kosmetyki, perfumy i farby.

Czujniki do monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji, rafinacji oleju i gazu najczęściej wykonywane są wymiennymi wkładami pomiarowymi o konstrukcji  płaszczowej
Czytaj więcej