Ładowanie
Infolinia

58 762 07 77

Pomiar zawartości wody w oleju

09.02.2024 | Artykuły

Chcemy zaprezentować państwu nową funkcję ProSens: Pomiar zawartości wody w oleju.

Czytaj więcej

Zastosowanie grzałek ceramicznych do cieplnej obróbki stali

10.01.2024 | Artykuły

Rola grzałek ceramicznych w procesach przemysłowych, szczególnie w cieplnej obróbce stali w elektrycznych piecach hartowniczych.

Czytaj więcej

Czujniki poziomu w niekonwencjonalnych aplikacjach wod-kan

24.10.2023 | Artykuły

W pierwszej publikacji z serii ciśnienie i poziom przedstawiamy hydrostatyczne czujniki poziomu oraz kilka niekonwencjonalnych sposobów ich wykorzystania w przemyśle wodno-kanalizacyjnym, gdzie czujniki te odgrywają kluczową rolę.

Czytaj więcej

Grzałki opaskowe w przemyśle chemicznym

31.08.2023 | Artykuły

Przedstawiamy grupę produktową, która jest kluczowa dla wielu procesów w przemyśle chemicznym – grzałki opaskowe.

Czytaj więcej

Grzałki patronowe w przemyśle

15.06.2023 | Artykuły

W ofercie Simex, oprócz szerokiego zakresu aparatury pomiarowej, znajdują się od pewnego czasu również grzałki przemysłowe. Wśród nich bardzo popularną grupę stanowią grzałki patronowe.

Czytaj więcej

Czujniki temperatury dla przemysłu chemicznego

20.10.2022 | Artykuły

Przedstawiamy czujniki temperatury przeznaczone do pomiaru w przemyśle chemicznym. Mają zastosowanie głównie do pomiaru, monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji wszelkich substancji chemicznych: od pestycydów i produktów petrochemicznych, po kosmetyki, perfumy i farby.

Czujniki do monitoringu i kontroli temperatury w procesach produkcji, rafinacji oleju i gazu najczęściej wykonywane są wymiennymi wkładami pomiarowymi o konstrukcji  płaszczowej
Czytaj więcej

Pomiar ciśnienia w układach pojazdów specjalizowanych i specjalnych

29.08.2022 | Artykuły

Pomiar ciśnienia to obszar, w którym możemy pochwalić się dużym doświadczeniem.
W tym krótkim artykule prezentujemy przykładowe możliwości zastosowania czujników ciśnienia w pojazdach specjalnych.

Czytaj więcej

Jaki enkoder wybrać? - Rodzaje i parametry enkoderów

06.05.2021 | Artykuły

Enkoder, czyli przetwornik obrotowo-impulsowy to urządzenie, które generuje impulsy pod wpływem obrotu wałka. Przetwarza ruch na sygnał elektryczny, więc może służyć do określenia przemieszczeń kątowych, prędkości obrotowej, czy przemieszczenia liniowego.

W artykule znajdziecie Państwo podstawową wiedzę na temat enkoderów oraz krótki przegląd oferowanych przez nas produktów z tej kategorii. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Mierniki wagowe Simex w automatycznej mieszalni paszy

22.04.2021 | Artykuły

Automatyzacja procesu przygotowania paszy to krok, na który decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw rolnych. Współpracujemy z wieloma firmami, które zajmują się automatyzacją mieszalni pasz. Dostarczamy podzespoły wagowe, z wykorzystaniem których realizowane są układy pomiarowo-kontrolne w tego typu aplikacjach.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów pokazujących przykładową aplikację automatycznej mieszalni pasz, wykonaną przez jednego z naszych klientów integratorów.

Czytaj więcej

Rejestrator danych - zaawansowany MultiCon od Simex

31.03.2021 | Artykuły

Najważniejsze informacje na temat naszej flagowej linii produktów - Multicon, skoncentrowane w jednym artykule!

Szeroki zakres zagadnień dotyczących wielokanałowego regulatora/rejestratora danych marki Simex - od parametrów technicznych, przez jego funkcjonalność, aż po wykonania specjalne - został przedstawony w lekkiej i przyjemnej graficznie formie.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami naszego najbardziej zaawansowanego urządzenia!

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące i sterujące w OZE

22.03.2021 | Artykuły

Odnawialne źródła energii z każdym rokiem zwiększają swój udział procentowy wśród wszystkich metod produkcji energii. Względy ekologiczne, prawne i ekonomiczne nakłaniają użytkowników do modernizacji systemów zasilania. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dekadach trend ten zachowa tendencję wzrostową.

W poniższej publikacji przedstawiamy przykłady zastosowania urządzeń mierzących, rejestrujących i sterujących dla elektrowni wodnych, biogazowni i elektrowni wiatrowych.

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące, sterujące dla przemysłu ciężkiego

08.03.2021 | Artykuły

Produkcja maszyn i półproduktów wymaga solidnego sprzętu. Jako silny przedstawiciel polskich producentów elementów automatyki przemysłowej, zaprezentujemy Państwu przykłady zastosowania mierników, rejestratorów i regulatorów w przemyśle ciężkim. Artykuł ten należy do serii publikacji aplikacyjnych dla różnych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące i sterujące dla farmacji

17.02.2021 | Artykuły

W ciągu kilku najbliższych miesięcy zamieścimy serię publikacji, w których postaramy się przybliżyć Państwu możliwość zastosowania oferowanych przez Simex urządzeń w najważniejszych dla gospodarki branżach przemysłowych (przemysł spożywczy, ciężki, tekstylny itp.). Pierwszy artykuł z tej serii skupia się głównie na przemyśle farmaceutycznym, szczególnie ważnym z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju i na świecie.

Czytaj więcej