Ładowanie
Infolinia

58 762 07 77

Pomiar ciśnienia w układach pojazdów specjalizowanych i specjalnych

29.08.2022 | Artykuły

Pomiar ciśnienia to obszar, w którym możemy pochwalić się dużym doświadczeniem.
W tym krótkim artykule prezentujemy przykładowe możliwości zastosowania czujników ciśnienia w pojazdach specjalnych.

Czytaj więcej

Jaki enkoder wybrać? - Rodzaje i parametry enkoderów

06.05.2021 | Artykuły

Enkoder, czyli przetwornik obrotowo-impulsowy to urządzenie, które generuje impulsy pod wpływem obrotu wałka. Przetwarza ruch na sygnał elektryczny, więc może służyć do określenia przemieszczeń kątowych, prędkości obrotowej, czy przemieszczenia liniowego.

W artykule znajdziecie Państwo podstawową wiedzę na temat enkoderów oraz krótki przegląd oferowanych przez nas produktów z tej kategorii. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Mierniki wagowe Simex w automatycznej mieszalni paszy

22.04.2021 | Artykuły

Automatyzacja procesu przygotowania paszy to krok, na który decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw rolnych. Współpracujemy z wieloma firmami, które zajmują się automatyzacją mieszalni pasz. Dostarczamy podzespoły wagowe, z wykorzystaniem których realizowane są układy pomiarowo-kontrolne w tego typu aplikacjach.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów pokazujących przykładową aplikację automatycznej mieszalni pasz, wykonaną przez jednego z naszych klientów integratorów.

Czytaj więcej

Rejestrator danych - zaawansowany MultiCon od Simex

31.03.2021 | Artykuły

Najważniejsze informacje na temat naszej flagowej linii produktów - Multicon, skoncentrowane w jednym artykule!

Szeroki zakres zagadnień dotyczących wielokanałowego regulatora/rejestratora danych marki Simex - od parametrów technicznych, przez jego funkcjonalność, aż po wykonania specjalne - został przedstawony w lekkiej i przyjemnej graficznie formie.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami naszego najbardziej zaawansowanego urządzenia!

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące i sterujące w OZE

22.03.2021 | Artykuły

Odnawialne źródła energii z każdym rokiem zwiększają swój udział procentowy wśród wszystkich metod produkcji energii. Względy ekologiczne, prawne i ekonomiczne nakłaniają użytkowników do modernizacji systemów zasilania. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dekadach trend ten zachowa tendencję wzrostową.

W poniższej publikacji przedstawiamy przykłady zastosowania urządzeń mierzących, rejestrujących i sterujących dla elektrowni wodnych, biogazowni i elektrowni wiatrowych.

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące, sterujące dla przemysłu ciężkiego

08.03.2021 | Artykuły

Produkcja maszyn i półproduktów wymaga solidnego sprzętu. Jako silny przedstawiciel polskich producentów elementów automatyki przemysłowej, zaprezentujemy Państwu przykłady zastosowania mierników, rejestratorów i regulatorów w przemyśle ciężkim. Artykuł ten należy do serii publikacji aplikacyjnych dla różnych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej

Urządzenia mierzące, rejestrujące i sterujące dla farmacji

17.02.2021 | Artykuły

W ciągu kilku najbliższych miesięcy zamieścimy serię publikacji, w których postaramy się przybliżyć Państwu możliwość zastosowania oferowanych przez Simex urządzeń w najważniejszych dla gospodarki branżach przemysłowych (przemysł spożywczy, ciężki, tekstylny itp.). Pierwszy artykuł z tej serii skupia się głównie na przemyśle farmaceutycznym, szczególnie ważnym z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju i na świecie.

Czytaj więcej