Ładowanie
Infolinia

58 762 07 77

02.11.2020

4ControllerView - widok regulatorowy, cz. 1

Szybki i łatwy dostęp do danych procesowych to podstawa każdego systemu pomiarowego. W urządzeniach serii MultiCon, jako podstawie wielu aplikacji przemysłowych, dane są grupowane w poszczególnych widokach na wiele różnych sposobów.

Nowością, z którą warto się zapoznać, jest funkcjonalność 4ControllerView - nowy tryb prezentacji stanu kanałów logicznych danej grupy pomiarów, zaprojektowany specjalnie do zastosowań MultiCona w funkcji regulatora.

Każde urządzenie z serii MultiCon posiada osiem niezależnych pętli sterowania PID. Funkcja 4ControllerView wyświetla cztery kanały w trybie wartości numerycznej (w tym: dwie "główne" i dwie "pomocnicze") oraz dwa w trybie binarnym.

Dwa pierwsze wiersze to typowe dla regulatorów PID wartości PV i SV, każda z własnym wskaźnikiem procentowym, opisem i jednostką procesową. Wartość SV jako parametr zmienny może być bezpośrednio ustawiana z ekranu w trybie dynamicznej konfiguracji.

Kolejne parametry niezbędne do prawidłowego funkcjonowania regulatora a dostępne w trybie 4ControllerView to zagadnienie na kolejny newsletter, omówimy je w cz. 2.

Zapamiętaj, 4ControllerView to:

  • zróżnicowanie wagi poszczególnych wartości i ich roli w sterowanym procesie,
  • ułatwiony odczyt kluczowych danych z większej odległości,
  • czytelna prezentacja danych z wielu grup kanałów logicznych.

Funkcjonalność 4ControllerView jest dostępna z firmware w wersji 5.09.1 do pobrania z www.multicon24.eu

Zapraszamy do lektury broszury na temat urządzeń MultiCon dostępnej na portalu www.multicon24.eu oraz do obejrzenia filmiku instruktażowego na kanale Youtube, pokazującego jak ustawić i wykorzystać nową fukcjonalność 4ControllerView.

 

4ControllerView

 

 Widok regulatorowy funkcji 4ControllerView w MultiCon. Po lewej widok czterech różnych regulatorów, po prawej - jednego.